Zu.Zu a jej očarujúce šperky: Príbeh o tvorivosti a inšpirácii

Zu.Zu a mňa spája zvláštne spojenie, ktoré presahuje rámec obyčajného bývania v rovnakej štvrti. Toto spojenie ma viedlo k tomu, aby som ju oslovila na spoluprácu, k čomu ma viedol môj obdiv k jej práci a súzvuk, ktorý s ňou cítim ako s osobou. Je to, akoby sme zdieľali rovnakú vlnovú dĺžku, rovnakú frekvenciu. Aj keď sme sa stretli len raz, pred niekoľkými rokmi, existuje medzi nami nehmatateľné porozumenie, ktoré je cítiť aj na diaľku 😉

Pre tých, ktorí možno Zuzanu nepoznajú, je to šperkárka, ktorá tvorí pod značkou Zu.Zu. Jej unikátne kúsky sa v tejto oblasti hľadajú ťažko a jej remeselná práca s polymérom je naozaj čarovná. Polymérový materiál, s ktorým pracuje, môže na prvý pohľad pripomínať plastelínu, ale umelecké spracovanie je oveľa sofistikovanejšie. Dodnes si pamätám na svoj vlastný pokus vytvoriť z polyméru náušnice v tvare zelených červíkov a čerešní – navždy to znamenalo koniec mojej vlastnej polymérovej etapy 😛 Vytvoriť niečo krásne z polyméru si vyžaduje zručnosť, trpezlivosť a taký talent, aký Zuzka má.

Charakteristickým znakom Zu.zu. sú jemné kvetinové šperky – ženské, romantické a elegantné. V priebehu rokov som si osobne kúpila niekoľko jej výtvorov a naďalej ich rada nosím. Pred niekoľkými rokmi však uviedla na scénu niečo nové a úchvatné: svoju kolekciu s názvom TALES OF THE EARTH.

Nedávno som Zuzanu oslovila a požiadala ju, aby pre mňa vytvorila súpravu šperkov v štýle jej kolekcie TALES OF THE EARTH, ktorá by obsahovala zlatú a čiernu farebnú kombináciu a dopĺňala čierne šaty s hlbokým výstrihom do V a ornamentálnou potlačou. Súhlasila, a hoci sa teším, že sa môžem podeliť o výsledok našej spolupráce, myslela som si, že by bolo vhodné spoznať Zuzku trochu lepšie prostredníctvom rozhovoru. Takto môžeme nahliadnuť do osoby, ktorá stojí za týmito majstrovskými dielami nehy a ženskosti. Poďme sa teda ponoriť.

Kedy ste prvýkrát objavili polymérovú hmotu a čo vás na nej ako na médiu zaujalo?

Začiatky boli plné vtipných vianočných magnetiek. V tom čase som bola v zahraničí a slovenská handmade scéna sa práve začínala formovať. Jedného večera som narazila na Etsy a potom na český Fler, kde som sa stretla s výrobkami z tohto fascinujúceho materiálu. Večery som trávila skúmaním internetu a hľadaním tvorcov. Zaujali ma naturalistické práce Kathleen Dustinovej a jemná technika aranžovania malých kúskov Jennifer Morrisovej. Vždy ma lákalo tvoriť rukami. Už ako dieťa som u susedov vykopávala hlinu a vytvárala som kvetinové koláče, maľovala som ich. Ešte stále si v duchu živo spomínam na jeden z nich, akoby som ho vyrobila dnes. Keď som sa vrátila zo zahraničia, kúpila som si pár kociek polyméru a začala som experimentovať. Prvé výtvory boli zábavné vianočné magnetky a moji rodičia majú jednu – korytnačku – stále na chladničke.

Zu.zuova cesta s polymérovou hmotou sa začala rozmarnými magnetkami, ale vyvinula sa do nádherných šperkov, ktoré vyvolávajú emócie nehy a ženskosti. Zostaňte svedkami výsledku našej spolupráce a ponorte sa do očarujúceho sveta výtvorov Zu.Zu.

Kde môžu ľudia nájsť a kúpiť vaše krásne výrobky? Na ktorých platformách ste najaktívnejší (Instagram, Facebook atď.)?

Moje krásne šperky môžete nájsť a kúpiť na rôznych platformách. Najaktívnejšia som na Instagrame, kde ma môžete sledovať a spoznávať moje najnovšie návrhy a výtvory. Moje používateľské meno na Instagrame je @zu.zu.jewelry. Svoj kanál pravidelne aktualizujem fotografiami svojich šperkov a nájdete tam aj informácie o pripravovaných kolekciách a akciách.

Okrem Instagramu som prítomná aj na Facebooku. Nájdete tam moju stránku @zu.zu.jewelry a môžete byť informovaní o mojich najnovších návrhoch, udalostiach a novinkách.

Ak si chcete kúpiť moje šperky, môžete navštíviť môj online obchod. Odkaz na môj obchod nájdete v časti bio na mojich stránkach na Instagrame a Facebooku. Ponúkam širokú škálu šperkov vrátane obľúbených boho tanečníc a jemnej kolekcie Malemilene. Každý šperk je vyrobený so starostlivosťou a odráža môj jedinečný štýl a umeleckú víziu.

Pozývam vás, aby ste preskúmali moje výtvory a našli niečo, čo bude rezonovať s vaším osobným štýlom. Ďakujem za váš záujem o moju tvorbu!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja