Od návrhu k realizácii

Odkedy som pred pár rokmi objavila možnosť tlače vlastných látok, dostala moja práca ďalší rozmer. 

Na potlače som nezanevrela, to nie, ale v kombinácii s dizajnovými látkami je to ešte väčšia “sranda” a dostalo to nový rozmer tvorivosti. Tak Vám to trošku priblížim.

Na začiatku je vždy papier.

Žiadne počítače. Najskôr klasika, poctivá ručná práca: ceruzky, štetce, farby a papier. Až potom sa tam mieša technológia.

Keď je obrázok hotový, nafotím ho a prenesiem do počítača. Photoshop mi odhalí ďalšie spektrum tvorivých možností, kde môžem pôvodný obrázok spracovať buď do potlače, printu alebo celého vzoru, ktorý sa potom bude opakovať na látke. A kombinovať a ladiť. Môžem tam meniť farby, rôznorodo ich vzájomne spájať a miešať. 

Látky si dávam tlačiť online cez stránku www.spoonflower.com

Výhodou je, že nie ste limitovaný a podmienený väčším množstvom odberu, ale vytlačia z jedného vzoru pokojne aj pol metra.

Nevýhodou je cena, azda práve kvôli tomu množstvu je vyššia než inde. Ale kvalita je super, rýchlosť dodania tiež, takže mne to za to určite stojí 😉

Najviac sa teším, keď zadám do tlače novú látku a čakám. Kým príde. Kým ju reálne rozbalím, “obchytkám” a predstavím si, čo z nej budeme šiť. Ako ju skombinujeme, nafotíme, ako sa zhmotní. 

Ako prejde cestu od myšlienky ku realizácii. Ako začne byť nositeľná.

A tieto sú zatiaľ najnovšie návrhy. Látka objednaná, práve v tlači a ja už len čakám na balíček. Na ďalšie zhmotnenie mojich predstáv. 

Krásny zvyšok dňa prajem a želám, nech máte aj Vy toľko radosti pri zhmotňovaní Vašich predstáv.  😉

Lucia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s