Ako sa tancuje v daždi

Nie raz sa mi potvrdilo pravidlo, že keď človek chce, tak sa dá všetko. Ale musí chcieť od srdca, tak ozajsky, nefalšovane, nešpekulatívne. S CITOM, akoby jeden povedal 🙂

Platí to tak pri veľkých veciach, ako aj pri prkotinách.

Mikina Blue Berry

Fotenie novej série nie je vec životne dôležitá, ale v rámci našej práce, ktorá živý nielen mňa, ale aj ďalších ľudí, je to veru vec významná 😉

Dole nový autroský ornament, ktorý dal vznik celej rade šiat a šperkov:

Vy, čo tiež tvoríte, poznáte predsa ten pocit: Všetko je už vymyslené, naplánované, vyrobené, pripravené na odprezentovanie – to jest už len nafotiť a predstaviť svetu – no a v tom sa proti vám spinkne doktor Iľko spolu s celým SHMÚ ba pocitovo aj s celým svetom. A prší. A prší, prší a neprestáva niekoľko dní po sebe. Teda niežeby neprestajne, ale v čase, keď vy čas na to fotenie máte (rozumej až celú hodinu – dve, kým ocko kočíkuje a kým je vonku jakétaké svetlo), tak vtedy chčije. Svetelné podmienky sú zúfalé a hmlu, mraky a ponurú atmosféru by ocenil azda tak Hitchkok.

Mikina Blue Berry

Po asi piatich takýchto zasebou nasledujúcich dňoch, kedy som už vzdala sledovanie predpovede a zavrhla moje šamanské pokusy na odplašenie mrakov, rozhodli sme sa: Ja a Jessy – moja 16 ročná suseda, ktorá je megašikovnou začínajúcou fotografkou, že skrátka kašleme na počasie a ideme. Veď nejako bude. Stačí sa len prispôsobiť podmienkam. Presne takým, aké sú. A vyťažiť z nich, čo sa dá. Tu a teraz.

Plán, ako to uskutočniť, bol vcelku nejasný. Jediný náš cieľ, ktorý som si dopredu konkretizovala, bol most na konci dediny. Pod ním určite pršať nebude a auto viem zaparkovať pár metrov od neho. Tak.

Tričko Blue Ornamental

Napakovala som teda auto, veci naložila do kufra, po ceste vyzdvihla Jessy a zaparkovali sme pri moste. No a ako tak vystupujeme, ja čekujem prostredie, plánujem, ako čo urobiť, aby došlo k čo najmenšej ujme na zdraví a technike, a v tom pozerám, ako Jessy vyťahuje dáždnik. Ľudia, ale aký! To ani keby som chcela, také niečo neobjavím len tak v našich končinách. Že bodkovaný dáždnik!!! ako uliaty ku našim bodkovaným mikinám, ktoré sme sa práve chystali nafotiť.

Tak toť pointa. Zrazu sa všetko poskladalo do krásneho celku. Až by si jeden myslel, že sme to tak do poslednej bodky naplánovali. Že to tak malo byť. Jessy s foťákom pod mostom, ja s bodkovaným dáždnikom na daždi. A fotilo sa jedna radosť. A fotky vyšli prekrásne!!! (teda tak skromne som sa práve sama pochválila – ale chcela som vlastne povedať, že som z nich veľmi šťastná a že predčili moje očakávania napriek okolnostiam)

A ešte, že sa mi to opäť raz celé potvrdilo. 

Že sa netreba báť, že čo a ako bude. Že treba mať jasný cieľ, ale netreba mať do detailov naplánovanú cestu k nemu. Lebo ona sa tak akosi sama vždy začne odvíjať. Hneď ako urobíte ten PRVÝ krok. Ten je určujúci. 

ODVAHA ho urobiť a mať pri tom nazreteli CIEĽ. 

To je to, čo ma už neraz viedlo k úspechu, to je to, pri čom mám pocit, “že tancovať v daždi môže byť veľmi krásne” aj keď je vonku chladno 😉

Tak len toľko. (pôvodne som chcela taký ten marketingový žurnál, že aha, kuknite, toto máme nové, šup šup, choďte pozrieť a hlavne kúpiť)

Ale ja to radšej takto.. s pocitmi :)))

A tu sú naše výseldné fotky, z ktorých mám veľkú radosť!

Tričko Red Ornamental
Tričko Blue Ornamental

(tieto dve fotky v tričkách vznikli deň po – to už konečne poobede nepršalo :D)

Mikina Red Berry
Mikina Blue Betty
Mikina Red Berry
Mikina Red Betty
Mikina Blue Berry
Mikina Red Betty

Zo zákulisia (zdvihnutý kufor mi umožňoval sa prezliecť a nezmoknúť 🙂

Všetky tieto vecičky a ešte kopec ďalších pekností nájdete v mojom obchodíku www.luclac.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s